BİR GPS CİHAZI NASIL HAYAT KURTARIR?

0
422
golden köpekler

Hiç köpeğinizle doğa yürüyüşü deneyiminiz oldu mu? Onunla birlikte bir dağa çıkmak veya ormana gitmek, köpeğinize avlanma ve keşfetme şansı verir. Bu kulağa çok hoş geliyor!
Peki ya kulağa çok hoş gelen bütün bu özgürlük ve etkinlikler bir tehdit haline gelirse? Örneğin köpeğiniz av esnasında tehlikeli bölgelere girerse?
Köpeklerine GPS takip cihazı takmış olan müşterimiz, Tractive GPS‘de bu sorunun cevabı buldu ve her köpek sahibinin bunu bilmesini istiyor. Bu yüzden hikayesini bizimle paylaştı.

Müşterimiz her dağ meraklısı gibi, hem yürüyüşe çıkmaktan hem köpekleri ile vakit geçirmekten hoşlanıyordu. Fakat bu iki etkinliği bir arada yapmak istiyordu. Bu yüzden, köpeklerini açık havada güvenli tutmak için çözüm aramak zorunda kaldı.
Kendi ifadesiyle:
“Mutlu’nun gelişinden önce, Mac ailemizin tek köpeği idi. Tipik bir golden retriever olan Mac doğada oyun oynamayı ve dolaşmayı sever. Ailesine itaatkârdır ve yabancılara karşı oldukça kibardır. Mac gerçekten tam bir evcil köpektir. Dışarıdayken asla yanlış davranmaz. Mac bir yaşındayken utangaçtı,  evdeki tek evcil hayvan olmaktan mutsuz olduğunu düşündüm. Ve sonra evimize Mutlu geldi. İlk Golden Retriever Mac’im evden hiç kaçmadı ancak Mutlu, aileye katıldığında köpeklerim aniden değişti!”

golden köpekler

Mutlu tam bir yaramaz ve aşırı hareketli! Komik ve sevecen, en baştan itaatsiz bir gezgin olduğunu kanıtladı.

“Ve sonra kabus başladı.”

Açık hava yürüyüşüne çıktığımızda Mutlu yarım gün boyunca kayboldu Bir köpek ormanda ya da dağda kaybolduğunda,  tekrar ortaya çıkması için yalvarıyorsunuz. Kafanızda kötü senaryolar yazıyorsunuz.
Tabii ki, bir köpeğin bölgeyi keşfetmesi doğal bir şey ama Mutlu’yu nasıl geri çağıracağım konusunda tecrübesizdim. Saatler geçtikten sonra onu bulduk.
Bu tecrübeden sonra güvenli bir çözüm bulmam gerektiğini iyice anladım.
İşte o zaman, Mutlu’yu mutlaka takip etmenin olası yolları hakkında araştırma yapmaya başladım. Evcil hayvanlar için GPS cihazı araştırmalarına biraz zaman harcadıktan sonra Tractive tarafından geliştirilmiş olanı seçtim.

“Tractive GPS tam bir hayat kurtarıcı!”

Hiçbir köpek sıklıkla bir tasma altında tutulmamalıdır. Bu nedenle hem onun mutluluğunu hem de benim iç huzurumuzu elde etmek için Mutlu ile evden çıktıktan sonra Tractive GPS’i kullanmaktan mutluluk duyuyoruz. Onun muazzam merakını tatmin edecek yerleri nerede bulacağını asla bilemezsiniz!

Tractive GPS Takip cihazı yardımıyla kayıp köpeğimi nasıl buldum

Köpeklerimi yaşadığım yerin yakınlarında yürüdüğümde, tasmalar olmadan çıkmalarını istiyorum. Mutlu,  ana caddeye paralel olan ormana kadar gidiyor. Çevreyi  araştırırken orada yürümeye devam ediyorum. Tractive GPS, Happy’in tehlikeli yollardan geçmediğini veya uzun süre kaybolmadığını kontrol etmemi sağlar. Sadece telefonuma bakıp etkileşimli haritadaki hareketlerini kontrol ediyorum.

Tractive’in Bizi Kurtardığı O Korkunç An!

Mutlu iyi bir köpektir ve günün sonunda her zaman geri gelir. Onu büyük bir dağ yürüyüşüne getirdiğim zaman gün hariç! Keşfe çıktığımız dağlar karmaşık yollar ve güzel bitkileri ile ünlüydü.

Mutlu uzaklaştı. Bir geyiğin peşine mi gitti ya da nereye gittiğini net hatırlamıyorum. Benim için net olan artık onun ortalarda olmadığıydı. Sonra, Mutlu’nun GPS izleyicisini ona klipslediğimi hatırladım. Hemen CANLI (lLIVE) modunu açtım ve onun olduğu konuma doğru yürüdüm. Ona yaklaştıkça daha kolay nefes almaya başladım.  Cihaz doğru yolda olduğumu gösterdikçe rahatladım.Nihayet orada bir dağ kenarında kaynaktan su içiyordu ve mutluydu.

golden cinsi köpek

 

Köpeği tasma ve yakından izlemek her zaman iyi bir uygulamadır. Ve ben böyle yapıyorum. Ama acil bir durum ortaya çıktığında, tasmaya ya da reflekslerinize güvenemezsiniz.

Köpeğiniz değerli olduğu için, bu üzücü olaylardan kaçınmak için tercih ettiğiniz yolu araştırmalısınız.

Hiçbir köpek kaybolmayı ve yalnız başına kalmayı hak etmiyor!

Benim için ve ailem için, Tractive GPS takip Mutlu’la çıkmak, bir garantidir …

MUTLU SON!

kopek ile doğa yürüyüşü