Yeşildere Barajında Katliam Son Anda Önlendi!!

0
213

Yeşil dere Barajında, Jandarma ve Amatör Balıkçılar 300 metre ağ gererek yasak balık avı yapılan düzeneği gece baskını ile fark ettiler. Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Necip Bezmez, Dernek üyeleri ile birlikte Baraj Gölüne atılmış kaçak ağı toplanarak balıkları tek tek kurtarılıp tekrar yaşam suya saldılar.

25178

Karaman Amatör Olta Balıkçıları Derneği üyelerinin Yeşildere baraj gölünde kaçak ağ gerildiği ihbarıyla harekete geçen Jandarma yaklaşık 300 metre uzunluğunda ağı tespit etti. Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Necip Bezmez, Dernek üyeleri ile birlikte Baraj Gölüne atılmış kaçak ağı toplanarak balıkları tek tek kurtarılıp tekrar yaşam suya saldılar.
Balıkçılar ” Bu katliamı yapanların avcı değil, ne kadar çaba göstersekte kaçak avcılık bitmiyor. Bunun önüne geçmek için vatandaş duyarlılığı çok önemli. Bizim amacımız bu balıkları yaşatarak, çoğalmasını sağlamak. Ağ ile balık avlamak katliam. Biz dernek olarak bu kişilerin peşini bırakmayacağız. Bu balıkları biz torunlarımızla tutacağız. Yok etmemek gerekir. Geleceğimizi koruma altına almamız lazım. Bizler bunlardan çok daha büyük balıkları yakaladıktan sonra tekrar suya bırakıyoruz,”dediler.

Kaçak avda kullanılan malzemeler yakılarak imha edilirken Jandarma ağı atanları bulmak için tahkikat başlattı.

laken