Yaralı Karaca Yavrusu Tedavi Altına Alındı

0
224

Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Sarıkaya Köyü’nde bir çiftçinin tarlasını sürerken yaralı halde bulduğu yavru karaca, tedavi altına alındı.

Yavru karaca, şube müdürlüğü ekiplerince yerinden alınarak ilk müdahalesi yapıldıktan sonra tedavisinin ve rehabilitasyonun yaptırılması için İzmir Doğal Yaşam Parkı’na götürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, “Başta Yaban keçisi, karaca, Leylek, Kartal, Şahin, Doğan, Baykuş, Kerkenez, Ebabil, Balıkçıl ve Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları olmak üzere tüm yaralı yaban hayvanlarının yardımına koşuyoruz. İzmir, Aydın,Manisa ve Muğla olmak üzere 4 ili kapsayan görev bölgelerinde 2012 yılında 223 adet yaban hayvanının tedavi ve rehabilitasyon işlemlerinin yapılmasını sağlıyoruz. 2013 yılı içerisinde de bu çalışmaların artarak devam ediyor ve yasadışı avcılık yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin süratle gerçekleşiyor” diye konuştu.

Bayrak ayrıca, yaralı yaban hayvanı ya da yasadışı avcılık yapanların görülmesi halinde Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ekiplerine bildirilmesini istedi.

Kaynak : haberler