Seydişehirli Dağcılar Sahur Yürüyüşünde

0
324

Seydişehir çevresinde çeşitli yerlere etkinlik düzenleyen Seydişehirli dağcı gruplar ilk defa kalabalık bir ekiple bir araya gelerek 3. geleneksel Mehtap Yürüyüşü yaptılar.

Seydişehirli dağcıların, iftar sonrası şehir merkezinde buluşarak başladıkları yürüyüşe 29 kişi katıldı.   Hüseyin Gören’in organize ettiği yürüyüşe Seydişehir efsane  dağlarından küpe dağının eteğinde   bulunan   avluk  mevkine  kadar  yürüyen  dağcılar, yürüyüş sonrasında sahur  yapıp  çay içtikten sonra  geri dönüşe geçtiler.

Seydişehir yöresindeki dağlarda yürüyüş yapan grupladan oluşan Seydişehirli ekipler ilk defa  geniş  katılımlı   bir  tırmanış gerçekleştirdi. Doğanın sesini dinleyerek keşfetme duygusu içerisinde yürüyen dağcılar,  mehtap yürüyüşünde Ramazan ayında doğadan kopamadıklarını gösterdiler. Gece yürüyüşü boyunca son derece keyifli bir yürüyüş yapan dağcılar, mehtaplı bir gecede ay ışığı ve kafa lambalarının ışığı altında orman içi patikadan Gökçehüyük Köyünün karşısında   bulunan 1612  rakımlı   Avluk mevkisine  kadar yürüdüler.  Saat 22.00 de   yürüyüşe başlayan  ekip saat 24:00  de Avluk’ta  bulunan bahçeye ulaştı.

Kısa sürede yaktıkları ateşle kara çaydanlıkta demledikleri çaylarını içerek sahur yaptılar. İlk defa böyle kalabalık bir ekiple birlikte yürümenin keyfini çıkaran dağcılar gece yürüyüşünü çok sevdiklerini ve geleneksel hale getireceklerini söylediler.