Onur Fırat Polat Kimdir?

0
114

 

1985 yılında, Ankara’da dünyaya gelen Onur Fırat Polat’ın balıkçılık sevdası, küçük yaşlarda babasıyla birlikte Ankara’nın çeşitli göllerinde ve yazın sahil kesimlerinde kıyı balıkçılığı yaparak başladı. 16 yaşında tuttuğu 100 cm üzeri Turna ve etrafına toplanan kalabalık bir anda balıkçılığa olan bakışını değiştirdi.

 

firatttt

 

Okul yıllarında fotoğraf çekmeye başlayan Onur Fırat Polat, doğa ve balık aşkını fotoğraflarında birleştirerek adeta kendi kendini terapi etmeye başladı. 2007 yılının başında İsveç’e yerleşme kararı alıp, Malmö şehrine yerleştiğinde ilk işi tabi ki balıkçı dostlar edinmek oldu ve bu dostlarıyla Türkiye’de bulunmayan bir çok çeşit balıkla tanışma fırsatını yakaladı.
Türkiye’nin bir çok farklı yöresinde balık avı yapmış olan Onur Fırat Polat, yurtdışında İsveç, Danimarka, Norveç, Almanya, Avusturya ve Slovenya’da balık avlarına aktif olarak katılmış ve bir çok tekniği profesyonellerinden özel eğitimler alarak öğrenmiştir ve şu anda da bu bilgilerini balık avcılığı yapan dostlarıyla paylaşmaktadır. Fly Fishing’ e yurtdışında başlayan Onur Fırat Polat, Türkiye’de de Fly Fishing uzmanlarından eğitim almakta ve Fly Fishing’ in Türkiye’de gelişmesi için elinden geleni yapmaktadır. Yazılarının sonunda kullandığı ‘’ Layığı ile avlanan tüm dostlara, RASTGELE ! ‘’ cümlesi adeta imzası gibi olmuştur ve balıkçılık hakkındaki tüm felsefesini tek cümleyle açıklamaktadır.
Aktif olarak ‘’Av Doğa’’ ve ‘’Oltacı’’ dergisinde köşe yazarlığının yanında, Avfoni.com’ da ‘’Balık Avı Uzmanı’’ olarak görev almakta ve hayatını adadığı balık avındaki tecrübelerini herkese aktarmaya çalışmaktadır.

 

rapala