Nesli Tükenmek Üzere Olan Hayvanları “#sonselfie” Kurtaracak

0
129

Selfie kelimesinin Türkçe karşılığını aradığımız şu günlerde Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye) nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanları korumak için çok anlamlı bir selfie kampanyası başlattı.

fft81_mf2099874Bunun için çekilen fotoğrafları saniyeler içinde yokeden Snapchat uygulamasını kullanan WWF , bu uygulama altında başlattığı #sonselfie kampanyası ile “saniyen var, ekran görüntü paylaş, bunun #sonselfie olmasına izin verme” mesajını veriyor.

Kısa sürede büyük ses getiren kampanyaya katılmak için kullanıcılar WWF’nin wwf_turkiye hesabını Snapchat üzerinden takip etmesi gerekiyor. Daha sonra hesap saniyeler içinde yok olacak ve nesli tükenmekte olan hayvanların selfie fotoğraflarını paylaşıyor. Birkaç saniye içinde kaybolan fotoğraflar gibi gerçek hayatta da hayvan türlerinin kaybolmaması için kullanıcıların bu şekilde harekete geçmesi isteniyor.
Snapchat dışında Twitter ‘da da hızla yayılan #sonselfie kampanyası WWF ve 41?29! ajansının ortak çalışmasıyla yürütülüyor.

fft16_mf2099873

hunter