Kaçak Avcıya Şok!

0
312

Konya’nın Sarayönü ilçesine bağlı Ladik, Özkent ve Bahçesaray köylerinde yasa dışı yollarla tavşan ve bıldırcın avlayan kişiler suçüstü yakalandı. Kaçak avlananların, işledikleri suç nedeniyle el konulan pick-up, motorsiklet ve tüfeklerinin mülkiyeti kamuya geçti.

226137Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 8. Bölge Konya İl Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, kaçak avlananlara göz açtırmadığına dikkat çekildi. Açıklamada, Konya’ya bağlı Sarayönü ilçesi, Özkent köyü sınırları içinde kaçak avlanan iki kişinin suçüstü yakalandığı ifade edilerek, “Jandarma ekipleriyle ortaklaşa düzenlenen operasyonda pick-up araçla gece far avı yaptığı belirlenen iki kişi gözaltına alınmıştır. Operasyonda, aracın yanı sıra bir adet otomatik tüfek, bir adet projektör, bir adet kütüklük ve 27 adet fişeğe el konulmuştur. Kaçak olarak avlanan bir tavşan da ölü ele geçirilmiştir.” denildi.

“TEYPLE BILDIRCINLARI KANDIRDI”

Açıklamada, aynı ilçeye bağlı Ladik beldesinde de benzer bir durumla karşılaşıldığına işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: “Ekiplerimiz tarafından koruma ve kontrol faaliyetleri yerine getirilirken. Ladik’te motosiklet ile gece far avı yaptığı tespit edilen bir kişi suçüstü yakalanmıştır. Kaçak avlanmada kullanılan motosikletin yanı sıra tüfeğe el konulurken, bir tavşan ölüsü ele geçirilmiştir. Sarayönü’ye bağlı Bahçesaray köyü sınırlarında ise yasak olduğu halde bıldırcın avlamak üzere, hayvanları yanıltma amaçlı elektronik ses çıkaran 1 adet teyp ele geçirilmiştir. Ele geçirilen tüm araç ve malzemeler 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince, mülkiyeti kamuya geçirilmiş ve gerekli cezai işlemler uygulanmıştır.”

avfoni-blog-reklamşapka