Kaçak Avcılara Sahil Güvenlik Darbesi

0
234

İstanbul Boğazı’nın yasak bölgelerinde avcılık yapan bir tekne ile sahil güvenlik ekipleri arasında nefes kesen kovalamaca yaşandı. Ekiplerden kaçarak Üsküdar’daki balıkçı barınağına saklanan tekne aramalar sonucu bulundu. Kaçak midye avladıkları belirlenen 2 kişi kaçarken polis ve sahil güvenlik ekiplerinin ortaklaşa operasyonuyla yakalandı.

kacak-avcilara-sahil-guvenlik-darbesi-2blİddialara göre, sabah saatlerinde Anadolu Kavağı yakınlarında kaçak avlanma yapıldığı ihbarını alan sahil güvenlik ekipleri hemen olay yerine hareket etti. Bu sırada sahil güvenliğin kendilerine yaklaştığını gören, içinde 2 kişinin bulunduğu tekne kaçmaya başladı. Kaçan şahısların peşine düşen sahil güvenlik, polis ekiplerinden de yardım istedi. Kaçak avcıların Kız Kulesi’ne doğru geldiğini haber alan polis ekipleri de karadan tekneyi takibe aldı. Güvenlik güçlerini atlattıklarını sanan zanlılar Salacak Sahili’ndeki balıkçı barınağına teknelerini bağladıktan sonra yürüyerek karaya çıktı. Kaçarak uzaklaşmak üzere olan şahıslar uzaktan takip yapan polis ekipleri tarafından yakalandı. Takipte olan sahil güvenliğe ait bir zodyak bot da balıkçı barınağına girerek teknede arama yaptı. Avlanmada kullanılan malzemelere ve toplanan midyelere el konuldu. Polis ekipleri tarafından yakalanan 2 kişi de karaya çıkan sahil güvenlik ekiplerine teslim edildi. Bu sırada, zanlılar ile askerler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Kaçak avlanma yapmadığını belirten zanlılardan biri, “Ben ekmeğimin peşindeyim. Denizde trolcular ve kaçak mazotcular rahatça dolaşıyor, siz midye toplayanları kovalıyorsunuz. Anadolu Kavağı’ndan buraya kadar kovaladılar. Buraya saklanmak zorunda kaldım.” diyerek tepki gösterdi.

Daha sonra balıkçı barınağından zorla çıkartılan 2 zanlı, açıkta bekleyen sahil güvenliğe ait başka bir bota götürüldü. Kimliği açıklanmayan şahısların ifadelerinin alınacağı ve zanlılara para cezası verileceği öğrenildi.

damcanta