Gizlenme Ağları

0
389

Gizlenme ağları avcılıkta sıklıkla kullanılan, avlanacak hayvanı gizlice gözlememizi sağlayan çeşitli uzunluk ölçüsü, renk ve desende üretilen ağlardır. Avcılık dışında da pek çok alanda kullanılan gizlenme ağları, doğa fotoğrafçılığında da oldukça tercih edilmektedir.

Dekorasyon amaçlı kullanıldığı gibi tente görevi gören gölgelikler olarak da kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Avcılığa yönelik üretilen gizlenme ağları arazinin bitki örtüsüne uygun renk ve desenlerde farklı çeşitte iken, naylon ve poliüretan yapıda su geçirmez, yanmaz yapıda olmalıdır. Ses yapmaz ve parlamaz olması gerekmektedir. Bağcıkları bulunan ve taşıma çantası ile satılan bu ağların farklı markalara ait çeşitlerini Avfoni’de bulabilirsiniz. https://www.avfoni.com/kategori/av-airsoft-gizlenme-agi?oby=0

Askeri operasyonlarda da sıklıkla kullanılan gizlenme ağları da mevcuttur. Böylelikle askeri araçların gizlenmesi sağlanmaktadır. Kamufulaj suit, sniper suit (gizlenme elbisesi) gibi kıyafet şeklinde üretilen gizlenme ağlarının yanı sıra, büyük ölçülere sahip örtüler şeklinde de bulunmaktadır. Son yıllarda Multispectral camouflage nets olarak da bilinen bu ağlar gelişen teknoloji ile birlikte görsel kamufulaj sağlamanın yanında, Anti-IR (infrared), anti-termal ve anti-radar özellikte olan askeri gizlenme ağları zırhlı araç savaşta hareket halindeyken radar ve termal kamera tehdidine karşı koruma sağlar.

Görsel Koruma (VIS) 380-760nm, yaklaşık Kızılötesi Koruma (NIR) 760-1200nm, Anti-Termal (3-5µm 8-12µm) ve Radar Koruması (1-100 GHz) ile savaş alanında mükemmel gizlenme sağlar ve zırhlı aracın vücut şekline uyar. Tasarım ve renk (kış ve yaz bitki örtüsü) isteğe bağlı olarak üretilebilir ve uyarlanabilir. Çadırlara gerilerek veya araçlara örtülerek kullanılabilen askeri gizlenme ağı siparişleriniz için [email protected] ‘dan iletişime geçebilirsiniz.