Doğa Dostu Avcılardan Örnek Uygulama

0
129

Balıkesir’in Edremit ilçesinde hizmet gösteren Edremit Merkez Avcılık, Atıcılık İhtisas Kulübü, doğayı korumak adına başlattığı ‘Av alanlarından boş fişek toplama’ kampanyası ile tüm avcılara örnek oluyor.

Edremit Merkez Avcılık, Atıcılık İhtisas Kulübü yöneticilerinin uzun zamandır sürdürdüğü ‘Av alanlarından boş fişek toplama’ kampanyası büyüyerek devam ettiriliyor. Avcılar kulübü üyeleri, 15 Aralık’ta başlayarak 26 Şubat’ta son bulan av sezonu süresince kullandıkları tüfek fişeklerinin boş kaplarını doğada bırakmıyor. Doğa dostu avcılar, özellikle av sezonlarının son zamanlarında avlak alanlarında fişek kaplarını toplamaya başlıyor ve toplanan fişek kapları kulüp binasına teslim ediliyor.

Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Edremit Merkez Avcılık, Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Sedat Osmanoğlu, “Bir süredir yürüttüğümüz çalışma sayesinde bölgemizde doğa dostu avcılar olarak tanındık. Kulüp üyelerimizi doğayı temiz tutma konusunda bilinçlendirerek çıktığımız yolda bu tip uygulamalar ile çevremizdeki diğer avcılara da örnek olmaya başladık. Kulüp yönetimimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Avcılarımız, topladıkları boş fişekleri kulüp binamıza teslim ediyor ve bizler de bu fişekleri güvenli bir biçimde imha ediyoruz. Av malzemesi satan ve üreten işletmelerden ve tüm avcılardan bir isteğimiz var. Doğa dostu olarak kağıttan imal edilen fişekler mevcut. Üretici ve satıcıların bu fişekleri daha ucuza satmaları ve avcıları bu fişekleri kullanmaya teşvik etmeleri faydalı olacaktır. Ayrıca, avcılarımızdan isteğimiz de, doğa düşmanı olan plastik fişekler yerine, kağıttan üretilen doğa dostu fişekleri kullanmaları yönündedir” diye konuştu. – BALIKESİR

 

www.haberler.com