Didim Açıklarında 330 Kilo Ağırlığında Dev Balık Yakalandı

0
177

Didim İlçesi açıklarında 330 kilogram ağırlığında dev bir balık yakalandı. Pazar yerinde testere ile parçalandıktan sonra kilogramı 13 TL’den satılan balık görenleri şaşırttı. Göç döneminde ve açık denizde balık sürülerini kovalarken yakalanan orkinos cinsi balık vatandaşların ilgi odağı oldu.

Aydın’da balıkçılık yapan Ömer Kan, ekibi ile balık avlamak için açıldığı Didim açıklarında büyük bir sürprizle karşılaştı. Bölgedeki balık sürülerini kovalarken ağa takılan dev bir orkinos balığı ırgat yardımı ile güverteye çıkarıldıktan sonra Söke Pazar’ına getirilip satışa sunuldu. Söke pazarını ziyaret eden Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de Pazar yerinde satılan 330 kilogram ağırlığındaki balığı görünce balıkçılardan ilginç karşılaşılan bu balık hakkında bilgi aldı.

BALIK SÜRÜLERİNİ KOVALAMIŞ 
Okyanuslardan Karadeniz’e geçişlerde ve açık denizden kıyılara doğru balık sürülerini kovalarken bu tür büyük balıkların zaman zaman ağlara takılarak avlandığını belirten balıkçı Ömer Kan, oldukça lezzetli olduğunu belirtiği dev balığı parçalayarak kilo kilo müşterilere sattıklarını söyledi. Pazarda dev balığı gören bir çok kişi hatıra fotoğrafı çektirdi.