Belgesiz Avcılık ve Tuzaklardan Uzak Durulmalı

0
190

Kaynarca Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Muharrem Çelebi, belgesiz ve avcı ahlakına yakışmayan tuzaklarla avlanmaktan uzak durulması gerektiğini söyledi.

belgesiz_ve_kacak_avcilik_yapanlara_bir_haftada_7_bin_lira_ceza_kesildi_h71467Çelebi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 Ağustos’ta avlanma sezonunun açılmasıyla avcılara birtakım uyarılarda bulundu.

“Şu ana kadar Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne bağlı av koruma ekiplerince hakkında işlem yapılan, teyp ve diğer tuzakla avlanma yasağını ihlal eden bir üyemiz yok” diyen Çelebi, “Belgesiz ve avcı ahlakına yakışmayan tuzaklarla avlanmaktan uzak durulması gerekiyor. Tuzakla av, avcıya yakışmaz. Avcı arkadaşlarımızın kurallara uygun avcıya yakışan tavırları için kendilerine teşekkür ederim. Kaynarcalı avcılarımızın belge almak için kulübümüze başvurmaları durumunda yardımcı olacağımızı her zaman söylüyoruz” şeklinde konuştu.Teyp ile avlanmanın aynı zamanda doğal hayatı tehdit ettiğini de belirten  Çelebi, ülkede uzun yıllar avlanabilmek için, nesli tükenen hayvan türleri oluşmaması için tuzaklardan ve elektronik cihazlardan herkesin kaçınması gerektiğini de sözlerine ekledi

Çelebi, ilçede bıldırcın, üveyik, domuz avcılığının devam ettiğine işaret ederek,avcıların daima kurallar çerçevesinde avlanması gerektiğine bir kez daha işaret etti.

Kaynak: AA