Balıkçıl kuş öldürenlere 7 bin 650 TL ceza kesildi

0
334

Bingöl Orman ve Su İşleri Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Ali Özce, “Avlanma yasağına uymayan ve 3 adet balıkçıl kuş öldürdükleri tespit edilen 8 kişiye toplam 7 bin 650 TL idari ve tazminat cezası kesildi” dedi.

16168Bingöl Orman ve Su İşleri Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Özce, Mart ve Nisan ayları içersinde av yasağı olmasına rağmen, yasağa uymayarak kaçak avlanma yapıldığı yönünde kendilerine yapılan ihbar üzerine Jandarma ekipleriyle birlikte yapılan denetimlerde Murat Nehri kıyısında kaçak avlanan 8 kişiyi tespit ettiklerini belirterek, yapılan inceleme sonucunda şahısların 3 adet balıkçıl kuş öldürdükleri tespit edildiğini söyledi.

Özce, “Tüm uyarılara rağmen av sezonu dışında kaçak avlanma yapılıyor. Son olarak bize gelen bir ihbar üzerine Jandarma ekipleriyle birlikte Murat Nehri kıyısında 8 şahısın 3 adet balıkçıl kuş öldürdüklerini tespit ettik. Bizde bu şahıslara yasa gereği 5 bin 850 TL idari para cezası ve bin 800 TL’de tazminat cezası olmak üzere toplam 7 bin 650 TL ceza kestik” diye konuştu.
Denetimlerin bundan sonra da aralıksız devam edeceğini sözlerine ekleyen Özce, kaçak avlandıkları tespit edilen kişilere ağır cezaların kesileceğini vurguladı.

 

rapala