Av Sezonu için “Rastgele” Dedi

0
218

 

Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Cahit Oktav Sabancı, 2014-2015 av sezonu için “Rastgele” dedi.

 

m2

 

Yeni av sezonu tüm avcılara hayırlı ve uğurlu olsun diyen Sabancı; hatasız ve kazasız, keyifli bir sezon olsun dedi. Avcılardan bazı isteklerde bulunan Sabancı, av sezonlarının kapanış tarihlerine dikkat edilmesi ve av hayvanları neslinin tükenmemesi için bilinçli avlanma yapılması gerektiğini vurguladı.

 

m3

 

Her avcının avlanma için kotası olduğunu hatırlatan Sabancı; bıldırcın için 10, üveyik için 8, karatavuk ve sakarca için 3, çulluk ve sakarmeke için 4, yabani tavşan için 1, kınalı keklik-kum kekliği ve çil kekliği için toplam 2, yeşilbaş ve boz ördek, fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, elmabaş patka ve çıkrıkçın için toplamda 6, ada tavşanı, kaya sansarı, yaban domuzu ve tilki için 2 adet olarak belirlendiğini dile getirdi.

 

m1

 

Zafer Mahallesi Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü’nde keyifli bir av sezonu geçmesi için avcılara eğitimler verildiğini, toplu olarak da pul alımı sağlandığını söyleyen Sabancı, kaçak avcılığın önüne geçebilmek için ellerinden geleni yaptıklarını da sözlerine ekledi.