11 Kg Sazan Balığı ile Birinci

0
166

Bolu’ya çeşitli yerlerden gelen amatör oltacılar, Türkiye’nin ilk balık üretim çiftliği olan Gölköy Sulama Barajı’nda en büyük sazanı yakalamak için yarıştı. Yaşar Besler, yarışmada 11 kilo 160 gram ağırlığında sazan yakalayarak birinci oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Geleneksel Sazan Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği’ne Ankara, Bursa, Düzce,İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Zonguldak gibi 20 ilden 30 takım katıldı. Yarışmanın birinci günü iddialı bir sonuç elde edilemedi. İkinci gün öğle saatlerinde, yarışa Sakarya’dan gelen Yaşar Besler isimli avcının oltasına 11 kilo 160 gram ağırlığında sazan takıldı. Avını başarıyla kıyıya çekmeyi başaran Besler, gerekli ölçüm ve kayıt işlemlerinin ardından yarışmanın kuralı gereği balığı canlı bir şekilde yeniden suya bıraktı. Diğer yarışmacılardan daha büyük ve ağır bir av haberi gelmeyince, Besler birincilik ödülü almayı hak etti.

4 gün süren yarışma sonrası birinci ve ikinci olan ekiplere ödül verildi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yarışmanın yapıldığı alana gelerek amatör oltacıları tebrik etti. Birinciye ödülünü Başkan Yılmaz verdi. Belediye başkanına ise Türk Bayrağı tablosu hediye edildi. Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan İnanç, yarışmanın zevkli geçtiğini ifade etti.

Avfoni.com ailesi etkinliğe sponsor olarak destek olmuştur.